مهناز کرمی

معرفی انواع مانومتر اکسیژن با قیمت مناسب

مانومتر اکسیژن در واقع میزان جریان خروجی گاز اکسیژن از کپسول اکسیژن پزشکی را اندازه گیری و تعیین می‌کند به جرت می‌توان گفت یکی از اصلی ترین تجهیزات پزشکی میباشد که مستقیما با سلامتی بیماران در ارتباط است و اگر درست کار نکند به اندازه کافی اکسیژن به بیمار نخواهد رسید.

حال در ادامه به معرفی انواع مانومتر اکسیژن با قیمت مناسب خواهیم پرداخت و بهترین فروشگاه اینترنتی جهت خرید انواع مانومتر اکسیژن را معرفی خواهیم کرد.

مانومتر اکسیژن وظیفه کاهش فشار گاز اکسیژن داخل کپسول اکسیژن را دارد. 

به طور کلی، دو نوع مانومتر اکسیژن پزشکی وجود دارد: مانومتر اکسیژن جریان مداوم و مانومتر اکسیژن پالسی.

اگر این موضوع مشخص بود، می توانستیم محاسبه کنیم که محتوای سیلندر با دبی خاص چه مدت دوام می آورد. اما از آنجا که هنگام انتقال بیماران معمولاً این محاسبه مورد نیاز است، این یک چیز دیگر است که باید به خاطر بسپارید. یک محاسبه دقیق باعث صرفه جویی در وقت می شود و دقت آن را تضمین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مانومتر اکسیژن و فشار سنج های پزشکی اگر زبان انگلیسی را خوبی متوجه خواهید شد، می‌توانید به صفحه https://en.wikipedia.org/wiki/Pressure_measurement بروید.

 

انواع مانومتر اکسیژن و قیمت آن

1. مانومتر اکسیژن جریان مداوم (پیوسته)

در یک فشار سنج یا مانومتر اکسیژن با جریان مداوم، پس از باز کردن جریان اکسیژن تا پایان استفاده، بدون توجه به اینکه بیمار از گاز اکسیژن تنفس می کند یا نه، گاز اکسیژن به طور مداوم آزاد می شود.

در این مانومترها بسته به میزان جریان خروجی و مدت زمان استفاده از کپسول اکسیژن پزشکی ، مقداری گاز اکسیژن معمولاً هدر می رود و در نتیجه کپسول اکسیژن پزشکی سریعتر تخلیه می شود. هنگام استفاده از منومتر ، جریان مستقیم را ببندید تا شیر جریان سنج اکسیژن بسته شود تا کمترین میزان گاز اکسیژن هدر رود.

هنگام تنفس گاز اکسیژن ، دریچه جریان سنج اکسیژن را ببندید تا گاز اکسیژن از فشار سنج اکسیژن پزشکی خارج نشود. مانومترهای اکسیژن پزشکی با جریان مداوم فراوانترین و ارزانترین مانومترهای موجود در بازار هستند و بیشتر از انواع پالسی استفاده می شوند.

2. مانومتر اکسیژن پالسی

مانومتر اکسیژن پالسی پزشکی برلی آن دسته از بیمارانی هستند که از طریق دهان خود نفس می کشند یا نمی توانند به اندازه کافی عمیق نفس بکشند ، آنها نمی توانند مانومتر اکسیژن نبض را تحریک کرده و باعث فرار گاز اکسیژن شوند. بسیاری از انواع پالس ها برای اکثر بیماران حساس هستند ، اما شرایطی وجود دارد که بیمار ممکن است به جریان مداوم اکسیژن نیاز داشته باشد.

مانومترهای اکسیژن پزشکی پالسی تا 5 برابر دیرتر از فشار سنج های اکسیژن پزشکی جریان مستقیم با همان میزان خروجی اکسیژن تخلیه می شوند. این بدان معناست که اتلاف گاز اکسیژن در مانومترهای اکسیژن با جریان مداوم 5 برابر بیشتر از فشار سنج های اکسیژن پالسی است. مانومتر اکسیژن در سمت راست در تصویر بالا یک نبض است.

 

 

از طرفی برای (خرید انواع دستگاه مانومتر اکسیژن) به سایت berankard.com مراجعه کنید تا انواع مانومتر اکسیژن جریان مداوم و مانومتر اکسیژن پالسی را با قیمت مناسب خریداری کنید.

اکثر بیماران در منزل از یک مانومتر اکسیژن با ظرفیت 0 تا 8 لیتر در دقیقه یا 0 تا 15 لیتر در دقیقه (LPM) در کپسول اکسیژن پزشکی شخصی خود استفاده می کنند. اما پرسنل اورژانس اغلب از مانومتر اکسیژن از 0 تا 25 لیتر در دقیقه استفاده می‌کنند که کاملا با مانومتر های خانگی متفاوت است چرا که تا در مواقع اضطراری اکسیژن بیشتری به بیمار برسانند و مشکلی حادی برای بیمار مورد نظر به وجود نیاید.

اکسیژن مانومترا معمولاً از برنج و آلومینیوم ساخته می شود تا در فشارهای بالا ایمن ، بادوام و سبک باشد.

منومترهای اکسیژن می توانند به یک رطوبت ساز متصل شوند و غالباً به رطوبت ساز مجهز هستند.

پس از خروج از فشار سنج ، گاز اکسیژن از این لیوان حاوی آب مقطر یا جوشیده عبور می کند تا هوای مرطوب و مطبوعی را به بیمار برساند.

مانومتر اکسیژن دارای برچسبی است که نشان می دهد هنگام پر شدن چه مقدار لیتر در آن وجود دارد. فشار روی فشار سنج نشان می دهد، معمولاً در تقسیم ناخالص از کامل به خالی، چقدر پر استوانه است. اما هیچ نشانی از میزان حجم سیلندر در یک لحظه خاص وجود ندارد.

امیدوارم که از این مقاله استفاده کافی را برده باشید، سوالات خود را می‌توانید در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.

 

مهناز کرمی

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋