کلیک🖱️ فناوری و تکنولوژی‌های جدید

اخبار کامپیوتر و سخت‌افزار، بررسی فناوری‌های جدید، خبر فناوری اطلاعات IT، گجت‌های تازه، دنیای موبایل، اینترنت و شبکه، امنیت، سیستم عامل، آموزش کامپیوتر
توسط ۱۸ نفر دنبال می شود
 ۱۴ نفر را دنبال می کند

سامسونگ: توانایی ساخت گوشی های با قابلیت تاشدن از چند بخش را داریم

سامسونگ: توانایی ساخت گوشی‌های با قابلیت تاشدن از چند بخش را داریم

مدیر بخش موبایل سامسونگ گفت این شرکت توانایی ساخت گوشی‌های هوشمندی را دارد که نمایشگر آن می‌تواند به جای یک جا، از دو جا قابلیت تا شدن داشته باشد. 

اینکه سامسونگ در طی کمتر از یک‌سال، دومین گوشی هوشمند تاشدنی خودش را معرفی کرد، نشان می‌دهد شرکت مذکور به‌دنبال هدایت صنعت گوشی‌های هوشمند به‌سمت دستگاه‌های تاشدنی است. اندکی پس از معرفی گوشی تاشدنی جدید گلکسی Z Flip، مدیر بخش موبایل سامسونگ، رو تائه مون، اعلام کرد دنیای فناوری آماده‌ی رونمایی گوشی تاشدنی است که از بیش از یک‌جا تا می‌شود. از این گذشته، شرکت یادشده مدتی است ایده‌ی چنین دستگاهی را در سر می‌پروراند.

درحال‌حاضر، تمامی گوشی‌های هوشمند تاشدنی تنها از یک‌جا تا می‌شوند، اما فناوری سامسونگ به این شرکت اجازه خواهد داد تا گوشی هوشمندی با چندین لولا بسازد که نمایشگر آن از هر دو طرف تا می‌شود. شاید ساخت چنین دستگاهی، مرتبط‌با فناوری جدید شیشه‌ی فوق‌باریک (UTG) باشد که سامسونگ هنگام رونمایی گلکسی Z Flip، از آن سخن گفت؛ اما تائه مون در اظهارنظر خود، هیچ اشاره‌ای به این گمانه‌زنی نکرد.

بااین‌حال مدیر بخش موبایل سامسونگ خاطرنشان کرد، موانع اصلی برای ساخت گوشی‌های تاشدنی نامتعارف، فاکتورهایی همچون اکوسیستم، سرویس‌ها و اپلیکیشن‌ها برای این دستگاه‌ها هستند. درحال‌حاضر اگر موارد یادشده وجود داشته باشند، تعدادشان بسیار کم است؛ ازاین‌رو مشتریان هنگام خرید چنین گوشی تاشدنی، هیچ خدماتی برای آن دریافت نمی‌کنند و اپلیکیشنی سازگار با این فرم‌فاکتور پیدا نمی‌کنند. درنتیجه سامسونگ نمی‌خواهد چنین گوشی تاشدنی نامتعارفی را بسازد. در چنین دستگاهی با ساختاری نامتداول، اکوسیستم باید پیش از رونمایی آماده باشد.

تائه مون در پایان، به واقعیاتی جالب‌توجه درباره‌ی گوشی‌های هوشمند گلکسی فولد و گلکسی Z Flip‌ اشاره کرد. او گفت توسعه‌ی گلکسی فولد، ۷ سال به‌طول انجامیده و در عین‌حال توسعه‌ی گلکسی Z Flip‌ تنها ۳ سال زمان برده است. همان‎‌گونه که فرایند ساخت این گوشی‌ها درحال رسیدن به بلوغ است، دوره‌ی زمانی صرف‌شده برای توسعه نیز کوتاه‌تر و خود این روند، ساده‌تر می‌شود. او درباره‌ی فروش گوشی‌های تاشدنی سامسونگ در سال جاری میلادی گفت:

بازار گوشی‌های هوشمند تاشدنی هنوز به بلوغ نرسیده است. عرضه‌ی اولیه‌ی گلکسی Z Flip هم از نظر حجم و هم از نظر گستره‌ی جغرافیایی محدود خواهد بود. ما انتظار داریم این بازار از نیمه‌ی دوم سال، محبوبیت بیشتری به‌دست آورد.

نظر شما در خصوص گوشی‌های هوشمند تاشدنی چیست؟

کلیک🖱️ فناوری و تکنولوژی‌های جدید

اخبار کامپیوتر و سخت‌افزار، بررسی فناوری‌های جدید، خبر فناوری اطلاعات IT، گجت‌های تازه، دنیای موبایل، اینترنت و شبکه، امنیت، سیستم عامل، آموزش کامپیوتر

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋