کلیک🖱️ فناوری و تکنولوژی‌های جدید

اخبار کامپیوتر و سخت‌افزار، بررسی فناوری‌های جدید، خبر فناوری اطلاعات IT، گجت‌های تازه، دنیای موبایل، اینترنت و شبکه، امنیت، سیستم عامل، آموزش کامپیوتر
توسط ۳۲ نفر دنبال می شود
 ۱۴ نفر را دنبال می کند

کوالکام عملکرد بهتر از پیش بینی را برای فصل سوم سال مالی ۲۰۲۰ گزارش کرد

کوالکام در گزارش فصل سوم سال مالی ۲۰۲۰، با وجود اعلام رشد درآمدی، از کاهش فروش محصولات درمقایسه‌با سال گذشته ابراز نگرانی می‌کند.

کوالکام گزارش مالی فصل سوم سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد که به‌طورکلی عملکردی بهتر از پیش‌بینی‌ها را برای غول دنیای پردازنده‌ی موبایل نشان می‌دهد. این شرکت آمریکایی درکنار گزارش مالی، از همکاری جدید با هواوی خبر داد و گفت به دعواهای حقوقی با شرکت چینی پایان داده و قرارداد بلندمدت تبادل پتنت امضا کرده‌ است. قرارداد جدید احتمالا درآمدی ۱/۸ میلیارد دلاری را در فصل چهارم سال جاری برای کوالکام به‌همراه خواهد داشت.

در گزارش مالی کوالکام، درکنار اشاره به رشد درآمد شرکت در فصل سوم، نگرانی‌هایی درباره‌ی اثرهای ویروس کرونا هم مطرح می‌شود. کوالکام می‌گوید احتمالا بحران همه‌گیری کووید ۱۹ به کاهش ۱۵ درصدی فروش گوشی در فصل چهارم سال جاری درمقایسه‌با فصل مشابه سال گذشته منجر خواهد شد. دلیل کاهش فروش نیز تأخیر در معرفی و عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند 5G به بازار عنوان می‌شود. 

کوالکام در گزارش مالی اخیرش، درآمد به‌ازای هر سهم را در فصل سوم سال مالی ۲۰۲۰ برابر با ۸۶ سنت عنوان کرد و درمجموع، درآمد شرکت در دوره‌ی مذکور به ۴/۸۹ میلیارد دلار رسید. در پیش‌بینی‌های گذشته، تحلیلگران درآمد ۷۱ سنتی را برای هر سهم و درآمد کلی ۴/۸۱ میلیارد دلاری را برای شرکت آمریکایی عنوان کرده بودند.

استیو مالنکوف، مدیرعال کوالکام، در بیانیه‌ای مرتبط با گزارش مالی جدید شرکتش گفت:

با اوج‌گیری عرضه‌ی فناوری 5G به بازار، متوجه مزایای سرمایه‌گذاری در فناوری می‌شویم. سرمایه‌گذاری ما باعث ساختن یکی از برنامه‌های بزرگ مجوز فناوری در موبایل شد و مشکلات فناورانه را در 5G به فرصت‌های رهبری بازار و پیروزی‌های تجاری تبدیل کرد و درآمدی بیشتر از حداکثر پیش‌بینی‌ها را ثبت کردیم. همچنین، در کسب‌وکارهای تولید و اهدای مجوز مسیر پیشرفت را ادامه دادیم و تفاهم‌نامه‌ی تبادل پتنت طولانی‌مدت با هواوی امضا کردیم که درمجموع شرکت را در موقعیت مناسبی در سال ۲۰۲۰ قرار می‌دهد.

زیرمجموعه‌ی اهدای مجوز کوالکام که به‌نام Qualcomm Technology Licensing یا QTL فعالیت می‌کند، در فصل سوم سال مالی درآمد ۱/۰۴ میلیارد دلاری را ثبت کرد. این درآمد رشد ۱۹ درصدی را درمقایسه‌با دوره‌ی مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. طبق همین آمارها، نتیجه می‌گیریم QTL سهم فراوانی از درآمد کوالکام را تأمین می‌کند.

زیرمجموعه‌ی دیگر کوالکام، QCT یا Qualcomm DCA Technologies، سهم عمده‌ی درآمد شرکت را تأمین می‌کند. درآمد این بخش در فصل سوم، ۳/۸ میلیارد دلار گزارش شد که درمقایسه‌با سال گذشته، رشد ۷ درصدی را نشان می‌دهد. در داخل این زیرمجموعه، بخش MSM مخصوص مودم‌های ایستگاه موبایل در فصل گذشته آمار فروش ۱۳۰ میلیون دستگاه را ثبت کرد که درمقایسه‌با سال گذشته کاهش ۱۷ درصدی تجربه کرده است. کوالکام درادامه‌ی گزارش خود می‌‌گوید آمارهای اخیر درآمد توافق با هواوی یا تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی اهدای پتنت را شامل نمی‌شود.

کوالکان پیش‌بیی می‌کند در فصل چهارم سال مالی کنونی، به درآمد ۱/۰۵ تا ۱/۲۵ دلاری به‌ازای هر سهم برسد و مجموع درآمد خود را به رکورد ۵/۵ تا ۶/۳ میلیارد دلار برساند.

تفاهم‌نامه‌ی کوالکام با هواوی ماه جاری رخ داد و این دو شرکت به توافقی بلندمدت با موضوع اهدای مجوز پتنت دست یافتند که مجوز استفاده از پتنت‌های هواوی را نیز به شرکت آمریکایی می‌دهد؛ درنتیجه پتنت‌های موجود در محصولات فروخته‌شده از اول ژانویه‌ی ۲۰۲۰ هم شامل تفاهم‌نامه‌ی جدید می‌شود. کوالکام با تکیه بر همین تفاهم‌نامه پیش‌بینی می‌کند درآمد QTL در فصل منتهی به سپتامبر ۲۰۲۰ به‌‌دلیل فروش محصولات هواوی افزایش پیدا کند. سران این شرکت آمریکایی درآمد ۱/۸ میلیارد دلاری را برای زیرمجموعه‌ی مذکور پیش‌بینی می‌کنند.

کوالکام در پایان گزارش مالی‌اش می‌گوید کاهش فروش گوشی در فصل چهارم سال جاری به‌‌دلیل مشکلات ادامه‌دار کووید ۱۹، به کاهش ۲۵ سنتی درآمد به‌ازی هر سهم در فصل مذکور منجر خواهد شد.


اینستاگرام دیجیتال

تلگرام دیجیتال

کلیک🖱️ فناوری و تکنولوژی‌های جدید

اخبار کامپیوتر و سخت‌افزار، بررسی فناوری‌های جدید، خبر فناوری اطلاعات IT، گجت‌های تازه، دنیای موبایل، اینترنت و شبکه، امنیت، سیستم عامل، آموزش کامپیوتر

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋